Doktorların mesai saatlerini sekreterlerine kontrol ettirdiler… Doktorlar isyan etti!

15.06.2017

Hastane yönetiminin doktorların çalışma saatlerini sekreterlerine kontrol ettirmek istemesi doktorları isyan ettirdi.

Kocaeli Devlet Hastanesi Yönetimi'nin doktorların mesai saatlerinin kontrolü için poliklinik sekreterlerine mesaj gönderdiği iddiası hastanede görev yapan doktorlar tarafından tepki gördü.

Hastane yönetimi tarafından sekreterlere gönderildiği iddia edilen mesaj şöyle:

’’Saat 09:00 itibariyle ve 13:00 itibariyle doktoru polikliniğe başlamayan sekreterler her gün bilgi verecek ve ne zaman başladığını yazacak. Doktorunu korumak için söylemeyenler için fark edilirse farklı bir savunma alınacaktır. İyi çalışmalar.’’

 Bazı polikliniklerde görev alan sekreterlerin aldıkları mesajı beraber çalıştıkları doktorlara iletmesi sonrası durumdan rahatsız olan doktorlar Medimagazin’e açıklamada bulundu.

‘’Doktorların sekreterleri tarafından kontrol ettirilmeye çalışması kabul edilemez’’

Hekimlerin poliklinik öncesi yatan hastalarını kontrol etmesi,  acil servisten çağrılması gibi durumlarda mesai saatlerinin değişebileceği durumların olduğuna dikkat çeken doktorlar, ‘’Hekimlerin mesai saatlerinin kontrol edilmesine itirazımız yok, ancak hekimlerin sekreterleri tarafından kontrol ettirilmesi kabul edilemeyecek bir durum. Yönetimin kendi görevini, bize bağlı olarak çalışan sekterlerimize yaptırmaya çalışması, doktorlar için onur kırıcı. Hekimlerin çalışma koşulları düşünüldüğünde bu tarz bir mesai saatine uyamayacakları durumların olduğunu da bilmeleri gerekiyor.’’ diye isyan etti.


Kaynak:Medimagazin

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir